15 maj 2018 07:45

Mistrzynie w tenisie stołowym i wyścigu rowerowym

Kwiecień i maj obfitował w sukcesy naszych młodych sportowców. Zobacz kto i w jakiej dziedzinie jest mistrzem.

Mistrzynie województwa w tenisie stołowym

W połowie kwietnia rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym w Bilczy. Najlepiej z Klubu Sportowego Feniks Jaworznia zaprezentowały się kadetki i juniorki. W pierwszej z wymienionych kategorii najlepiej wypadła Aneta Bałchanowska, która wywalczyła pierwsze miejsce i awans do Mistrzostw Polski. Wśród juniorek wygrała Natalia Król, a drugą lokatę zajęła Wiktoria Bakalarska. Zawodniczki do Mistrzostw przygotował instruktor tenisa stołowego Dariusz Kwiatkowski.

Dariusz Kwiatkowski

Wyścigi w Daleszycach

W świąteczny czwartek 3 maja reprezentanci Szkółki Kolarskiej Piekoszów Klubu Sportowego Feniks Jaworznia wzięli udział w pierwszych zawodach Świętokrzyskiej Ligi Szkółek Kolarskich w Daleszycach. Podczas kolarskich zmagań najlepiej zaprezentowała się Natalia Sadowska, która wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii rocznik 2005. W tym samym wyścigu czwartą lokatę zajęła Patrycja Parszewska. Bardzo dobrze wypadła też Katarzyna Zagnińska, która w kategorii rocznik 2004 uplasowała się na trzecim miejscu. Dobre starty zanotowali również inni zawodnicy: Jan Pietrzykowski i Wiktor Piątek, którzy znaleźli się na czwartych lokatach w swoich kategoriach. Szkółkę Piekoszów reprezentowali w Daleszycach także Natalia Snochowska, Erwin Kwiatkowski oraz Igor Snochowski.

Poza wyścigami związanymi ze Świętokrzyską Ligą przeprowadzono także zawody dla najmłodszych. Bardzo dobrze wypadli w kategorii rocznik 2010 Oskar Sójka, który zajął drugie miejsce oraz Filip Przewoźniak z trzecią lokatą na koncie.

Zawodników do wyścigów przygotował Dariusz Kwiatkowski.