15 grudzień 2017 09:41

Szkoła w Piekoszowie zajęła II miejsce w Polsce w akcji "Góra Grosza"

W zeszłorocznej - XVII edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie zebrali najwięcej pieniędzy nie tylko w  województwie świętokrzyskim! Zebrana kwota 3963,89 zł dała im także II miejsce w Polsce!!!

Sukces ten był możliwy dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób: nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców! Warto wspomnieć, że w akcji Góra Grosza szkoła bierze udział już od 16 lat, a od 2011 roku wyróżniana była aż czterokrotnie dzięki zwycięstwom w województwie świętokrzyskim!

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w szkole 7 grudnia 2017 roku podczas okolicznościowego spotkania przedstawiciela Towarzystwa „Nasz Dom” ze społecznością szkolną. Pani Elżbieta Prządka, koordynator ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, przekazała nagrodę na ręce dyrektora ZPO w Piekoszowie Krzysztofa Stępniewskiego. Obecny na spotkaniu wójt Gminy Piekoszów Pan Zbigniew Piątek pogratulował zebranym sukcesu, kierując do nich słowa uznania dla ich wrażliwości na potrzeby innych oraz umiejętności dzielenia się z tymi, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Specjalnie na tę uroczystość uczniowie klasy II b przygotowali barwny spektakl pt. „Szewczyk Dratewka” mówiący o tym, że warto pomagać, bo dobro zawsze powraca. Piękną piosenkę o dzieleniu się z innymi zaśpiewała też klasa VI a.

Spotkanie to było wyjątkowe nie tylko dlatego, że miało wyjątkowych gości, ale też dlatego, że spotkali się na nim wyjątkowi uczniowie i nauczyciele, którzy nie raz udowadniali, że potrafią dzielić się z innymi i często okazują wrażliwe na potrzeby innych serce. W tym wypadku - serce wrażliwe na potrzeby dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Spotkanie zakończyło się odśpiewaną przez uczniów „deklaracją” :

„W Górę Grosza się włączymy,

Zbiórkę monet urządzimy.

Dużą kwotę znów zbierzemy,

dzieciom domy zbudujemy.

 

Bo najbardziej się cieszymy,

gdy z innymi się dzielimy.

Biedne dzieci wspomagamy,

sami z tego radość mamy!”

ZPO Piekoszów

 

 

 

Czytany 2413 razy

Realizowane projekty