29 grudzień 2017 10:03

Wigilia dla samotnych

Wigilia dla samotnych zorganizowana 20 grudnia przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie zgromadziła w tym roku ponad 100 osób.

- Bardzo gorąco witam wszystkich Państwa, którzy przyjęli zaproszenie i zagościli na wspólnej wigilii – rozpoczęła spotkanie Ewa Kopolovets kierownik GOPS w Piekoszowie. – Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku i szczególne wydarzenie w życiu każdego z nas. To czas dzielenia się opłatkiem i składania sobie szczerych życzeń – podsumowała. Z życzeniami dla obecnych przybył także Zbigniew Piątek Wójt Gminy Piekoszów. – W roku kalendarzowym spotykamy się przy stole z wielu okazji, w różnych sprawach – mówił – Ale dziś spotykamy się w szczególnych okolicznościach i cieszę się, że w tak szerokim gronie. Jesteśmy tu po to by pobyć ze sobą i złożyć sobie życzenia – dodał włodarz gminy.

Tuż po powitaniu gości, wystąpiła klasa III ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie, która przygotowana przez Jolantę Skalmierską przedstawiła Jasełka. Wspólnie z młodymi aktorami oraz chórem BCK piękne polskie kolędy śpiewali wszyscy goście wigilii. Oprócz teatralnego przedstawienia historii narodzin Jezusa, nie zabrakło czytania biblijnego opisu oraz kilku słów ze strony obecnego na spotkaniu proboszcza parafii Piekoszów ks. Zygmunta Kwiecińskiego. – Pamiętajcie, że mimo swojej ziemskiej samotności, tak naprawdę nie jesteście sami. Zawsze jest z wami Bóg, jest Jezus Chrystus – mówił proboszcz.

Gdy nadszedł czas składania życzeń, ks. Jan Jagiełka dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie poświęcił wigilijny opłatek. Wszyscy obecni – przedstawiciele władz gminnych, mieszkańcy, radni, sołtysi – składali sobie życzenia, w których najczęściej powtarzało się, by dopisywało zdrowie i szczęście, a nowy rok żeby był lepszy od mijającego.

 

Katarzyna Gurak

Czytany 2591 razy

Realizowane projekty