31 styczeń 2018 07:45

Powitanie Macieja Giemzy - debiutanta 40. Rajdu Dakar Wyróżniony

Piątek 26 stycznia okazał się dniem wyjątkowym, podczas którego wspólnie z przedstawicielami władz gminnych, mediami, uczniami i mieszkańcami gminy powitaliśmy Maćka Giemzę – debiutanta Rajdu Dakar, który ukończył na 24 pozycji.

Wraz z nim przybył także jego tata Sylwester oraz Prezes KTM Nowi Ryszard Bracik, z którym Maciek wiąże swoje początki.

Na początku padło wiele słów gratulacji ze strony Wójta Gminy Zbigniewa Piątka, który podkreślał również jak ważne jest dla młodego sportowca wsparcie i doping przede wszystkim najbliższych osób.

- W sporcie rodzice odgrywają bardzo dużą rolę zwłaszcza na wstępie kariery – mówił na wstępie. – Rajd Dakar to rajd, w którym startują najlepsi na świecie. Każdy motocyklista trenujący w Polsce marzy o tym, żeby w nim wystartować. I tutaj należą się gratulacje dla Maćka, który dzięki swojemu uporowi, talentowi, zaangażowaniu, charyzmie i ciężkiej pracy wystartował w tym rajdzie – podkreślał włodarz gminy Piekoszów wręczając tym samym dla młodego sportowca puchar i składając mu gratulacje. – Życzę ci żeby taka kariera w dalszym ciągu przebiegała bardzo dobrze, bo przecież jesteś na wstępie kariery, która będzie trwała jeszcze bardzo długo. Wszystko przed tobą – podsumował wójt Zbigniew Piątek.

- Cieszę się, ze ten młody sportowiec rozsławia, dzięki wszystkim którzy go wspierali, nasz kraj i gminę Piekoszów – mówił z kolei Senator RP Krzysztof Słoń. W spotkaniu uczestniczyły także Sekretarz Gminy Grażyna Tatar oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Piekoszów Barbara Drogosz

Po wręczeniu pucharu oraz kwiatów dla taty Maćka oraz prezesa KTM Nowi, przyszedł czas na zadawanie pytań. Mimo, że nie było ich wiele to jednak odpowiedzi Maćka podkreślały jedno – na sukces trzeba pracować wytrwale, a gdy ma się jeszcze wsparcie rodziny i przyjaciół oraz pomoc sponsorów, którzy dostrzegają talent, wtedy droga na szczyt kariery nie wydaje się tak trudna.

- Chciałbym wszystkim podziękować za wsparcie jakie otrzymywałem podczas rajdu – to jest naprawdę nieoceniona pomoc. W ciężkich chwilach w trakcie rajdu, a bywało ich dosyć sporo, człowiek przypomina sobie, że ktoś w niego wierzy, ktoś mu kibicuje i śledzi jego wyniki. To naprawdę bardzo motywujące – mówił na zakończenie spotkania Maciej Giemza.

Słodkim akcentem konferencji był tort, a muzycznym – występ chóru Bonus.

Katarzyna Gurak

 

Czytany 1619 razy

Realizowane projekty