25 kwiecień 2018 12:10

Opowieści o przyjaźni

XVIII Festiwal Teatralny zorganizowany przez Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie po raz kolejny wyłonił młode talenty aktorskie.

Prawie 120 uczniów z terenu Piekoszowa i ościennych gmin rywalizowało w konkursie na najlepszą inscenizację teatralną. Tegorocznym zmaganiom przyświecało hasło: „Dobrze mieć przyjaciela.” Grupy teatralne prezentowały przedstawienia o przyjaźni i jej roli w życiu każdego człowieka. Opiekunowie grup pokazali różne ujęcia tego tematu. Uwagę przykuwały ciekawe stroje i piękne dekoracje. Poziom aktorski był niezwykle wysoki. Po konkursowych zmaganiach odbył się poczęstunek ufundowany przez Zakład Piekarniczy Tomasza Majki oraz Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Genowefy Kosińskiej. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorom poczęstunku.

Po obejrzeniu poszczególnych prezentacji wybrano tych najlepszych. W kategorii grup przedszkolnych i klas I-III na miejscu pierwszym znaleźli się ex aequo grupa teatralna ze Szkoły w Gnieździskach i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Oblęgorku. Tuż za nimi miejsce drugie zajęły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Grabownicy. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się grupa przedszkolna z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe.

W kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce przypadło zespołowi teatralnemu ze Szkoły Podstawowej w Szczukowskich Górkach. Miejsce drugie zajęli uczniowie z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i Szkoły Podstawowej w Korczynie. Miejsce trzecie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brynicy oraz grupa teatralna reprezentująca Szkołę Podstawową w Rykoszynie.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wspólnie z dyrekcją i organizatorami wręczał Zbigniew Piątek Wójt Gminy Piekoszów.

Karolina Tobera

 

Czytany 951 razy

Realizowane projekty