14 maj 2018 09:17

Przygody Stasia i Nel na Czarnym Lądzie - konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

„Przygody Stasia i Nel na Czarnym Lądzie” to hasło tegorocznego konkursu czytelniczego z wiedzy na temat książki i filmu pt. „W pustyni i w puszczy”, który miał miejsce w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie 10 maja.

W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VI szkól podstawowych. Zorganizowanych zostało w sumie 7 konkurencji, na które składały się testy, uzupełnianie zdań, chronologiczne układanie wydarzeń czy też odpowiedź ustna. Do tego uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą z filmu – wyświetlany był fragment konkretnej sceny i zadawane pytanie co wydarzyło się dalej, kim był dany bohater, co powiedział.

W subiektywnych ocenach uczniów słychać było i zadowolenie i niezadowolenie z własnej pracy. Pozytywną opinię o swoich zmaganiach w teście wiedzy o książce wyraziła Kasia Grabowska ze szkoły w Rykoszynie. – Jeśli chodzi o test wiedzy to myślę, że poszło mi lepiej niż w zeszłym roku. Mam nadzieję, że teraz wywalczę coś lepszego, bo w roku ubiegłym zajęłam trzecie miejsce – dodaje z uśmiechem reprezentantka Rykoszyna. – Jestem pierwszy raz na tym konkursie i uważam, że test wiedzy nie poszedł mi najlepiej. Chciałabym wrócić tu za rok, żeby to poprawić – przyznaje z kolei Kinga Stefańczyk, uczennica szkoły w Zajączkowie.

Po tych częściach konkursu przyszła kolej na ostatni etap – prezentację wybranego bohatera. Uczniowie przebrali się i zaprezentowali m.in. Nel, Stasia, Fatmę, Meę, Panią Olivier oraz Chamisa.

- Na ten konkurs przygotowałem postać Chamisa – mówił jeden z uczestników Kamil Sokół ze szkoły w Rykoszynie. – Postanawiam wrócić za rok na ten konkurs, a dziś mam nadzieję, że uda mi się coś wygrać – dodaje Kamil. Z kolei uczeń Szkoły Podstawowej w Zajączkowie, Filip Mędrecki, zagrał Kaliopulego. – Jestem na tym konkursie po raz pierwszy, ale chciałbym jeszcze tu wrócić, bo było bardzo fajnie – podsumowuje.

Po obradach komisji wyłoniono laureatów. W pierwszym etapie dotyczącej wiedzy z książki zwyciężyły Gabriela Pietrzykowska i Katarzyna Grabowska. Drugie miejsce zajęły również ex aequo Olga Skrzeczowska i Antonina Syska, a miejsce trzecie – Julia Relidzyńska i Kamil Sokół. Wyróżnienia w tej grupie otrzymali Magdalena Dudek i Kacper Ziaja.

W etapie wiedzy na temat filmu najlepiej wypadł Kamil Sokół, który otrzymał główną nagrodę.

Natomiast spośród osób prezentujących wybranego bohatera pierwszymi miejscami nagrodzono dwie osoby – Zosię Bogucką i Kacpra Ziaję. Wyróżnienia powędrowały do Filipa Mędreckiego, Olgi Skrzeczowskiej, Amelii Chrut i Kornelii Karyś.

- Cieszę się, że w tak licznej grupie wzięliście udział w tym konkursie i gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym – mówił na zakończenie Zbigniew Piątek Wójt Gminy Piekoszów, który podziękował organizatorom oraz opiekunom dzieci za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 1058 razy

Realizowane projekty