15 maj 2018 08:13

Szwajcarski turniej karate z medalami

Blisko 1,5 tysiąca kilometrów przemierzyli zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów, aby znów stanąć do światowej rywalizacji w szwajcarskim Stans podczas zawodów 13th SWISS-OPEN Juniors-Championship 2018. W turnieju, który odbył się 28 kwietnia.

Udział wzięło ponad 335 zawodników z 15 krajów (nie tylko z Europy) z w sumie 60 klubów.

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 medali - 2 w konkurencji KATA i 3 w KUMITE.

Wyniki KATA:

- 1 miejsce Oliwia Sidło (Piekoszów)

- 2 miejsce Sylwia Kazimierska (Piekoszów)

Na 4 pozycji znalazła się Kinga Rabiej (Morawica), a więc poza strefą medalową.

Podobnie stało się z naszą Drużyną KATA, która także zajęła 4 miejsce – pokonała reprezentacje Szwajcarii oraz Izraela. W skład Drużyny KKM weszli: Zuzanna Trepka, Sylwia Kazimierska oraz Piotr Węgliński.

Wyniki KUMITE:

- 2 miejsce Oliwia Sidło (Piekoszów)

- 3 miejsce Piotr Węgliński (Piekoszów)

- 3 miejsce Karol Sitek (Piekoszów)

Bardzo dobrą dyspozycję wykazała Oliwia Sidło, która dopiero w finale po ciężkiej walce musiała pogodzić się ze zwycięstwem Litwinki.

Wyjątkowo trudnych i bardzo mocnych przeciwników wylosował Piotr Węgliński, który pierwszą i drugą walkę zwyciężył pod koniec rundy piękną techniką nożycową. W kolejnej bardzo wyrównanej walce, Piotr dał się trafić techniką mae-geri, co zdecydowało o zwycięstwie przeciwnika z Bułgarii.

Debiutujący w szwajcarskim turnieju Karol Sitek bardzo dobrze zaprezentował się wygrywając pierwszą ciężką walkę z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Karol zwyciężył również w 2 walce, natomiast w kolejnym pojedynku rywalem był zawodnik z Kazachstanu, który okazał się zwycięzcą.

W składzie reprezentacji KKM, którzy wrócili bez medalu, ale z pewnością z wyjątkowym doświadczeniem znaleźli się: Kinga Rabiej (Morawica), Zuzanna Trepka (Morawica), Oliwia Skiba (Morawica) oraz Ewa Jarząb (Piekoszów).

Turniej w Szwajcarii wyróżnia się formułą Full Kontakt, a tegoroczna edycja zgromadziła bardzo dobrych zawodników dzięki czemu zawody stały na wysokim poziomie.

Zarząd Klubu Karate Morawica i Piekoszów pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu Panu Marianowi Burasowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Morawica, Panu Jackowi Kuzia Dyrektorowi ZPO w Morawicy, Panu Piotrowi Jaworskiemu Dyrektorowi POL-MOT Auto Skoda Kielce, Panu Andrzejowi i Tomaszowi Ściubis Zakład Mechaniki Pojazdowej Kielce oraz Panu Markowi Adamczakowi "AUTO-ADAMCZAK" Kielce.

Serdeczne GRATULACJE składamy medalistom, a pozostałym zawodnikom zdobytego doświadczenia. OSU!

Już w 2 czerwca zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów będą rywalizować z bułgarskim mieście Burgas.

Andrzej Horna

Czytany 1865 razy

Realizowane projekty