13 wrzesień 2018 07:30

Jubileusz Złotych Godów w gminie Piekoszów

Pięćdziesiąta rocznica ślubu nazywana Złotymi Godami, zasługuje na świętowanie. Takie też uroczystości miały miejsce 7 września w Centrum Kultury w Piekoszowie, gdzie – wraz z władzami gminy oraz przedstawicielami władz powiatowych i wojewódzkich – swoją ważną chwilę przeżywało 25 par z terenu gminy Piekoszów.

Tradycją obchodów Złotych Godów jest wręczenie przez gospodarza gminy Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadawane jest w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek uhonorował tymi odznaczeniami 50 osób, gratulując im wytrwałości i życząc zdrowia na dalsze lata. Co ciekawe, jedna z par obchodziła w tym roku już 60 rocznicę ślubu co zasługuje na jeszcze większa brawa i podziw.

Po odznaczeniu i wręczeniu prezentów przyszedł czas na tradycje „Sto lat!” i symboliczną lampkę szampana. Całość wydarzenia uświetnił występ zespołu „Piekoszowianie”.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Teresa i Jan Staszewscy, Czesław i Janina Guzy, Zdzisław i Helena Gawrońscy, Halina i Stefan Nowaccy, Regina i Eugeniusz Stoga, Władysław i Genowefa Poddębniak, Irena i Andrzej Paździerz, Anna i Krzysztof Kaweccy, Helena i Józef Zapała, Zofia i Kazimierz Baran, Irena i Jan Borusińscy, Halina i Czesław Dziopa, Irena i Stanisław Piłat, Barbara i Jan Strzałka, Halina i Józef Bernat, Stanisława i Józef Szafarczykowie, Marianna i Stanisław Nowakowie, Helena i Feliks Stępień, Janina i Stanisław Piotrowscy, Krystyna i Aleksy Porzucek, Helena i Henryk Paszowscy, Genowefa i Tadeusz Kosińscy, Janina i Mieczysław Kozieł oraz Lucyna i Andrzej Poddębniak. Jedna z par – Irena i Stanisław Gierasimowicz – świętowała sześćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

Katarzyna Czerwińska

fot. Stanisław Rysiński

Czytany 1689 razy

Realizowane projekty