09 październik 2018 08:43

Klub Seniora już otwarty!

W słoneczne piątkowe przedpołudnie 5 października, wraz z kilkudziesięcioma seniorami, mieszkańcami i reprezentantami władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich uroczyście otwarto pierwszy w gminie Piekoszów Klub Seniora.

Przecięcia wstęgi dokonali Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski, Krzysztof Słoń Senator RP, Zbigniew Piątek Wójt Gminy Piekoszów, Ewa Kopolovets Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Justyna Malarczyk kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz reprezentantka obecnych seniorów.

- Cieszę się, że w naszej gminie powstał taki Klub. Oferta jaką posiada, z pewnością znajdzie swoich amatorów – mówił podczas oficjalnej części Zbigniew Piątek Wójt Gminy Piekoszów. O konieczności funkcjonowania takiej placówki, mówiła również wojewoda Agata Wojtyszek. – Zadowalający jest fakt, że o dobro wszystkich mieszkańców dbają Wójt wraz z radnymi. To dzięki ich dobrym decyzjom dziś tutaj jesteśmy i świętujemy otwarcie Klubu Seniora – podkreśliła. Z jej słowami zgodził się obecny na wydarzeniu Senator Krzysztof Słoń, który zaznaczył, że to dobra zmiana dla gminy Piekoszów i dla mieszkających w niej seniorów. – Będą mieli własne miejsce, miejsce integracji, ćwiczeń, rehabilitacji i rozrywki – mówił.

Słowa podziękowań za stworzenie możliwości otwarcia Klubu Seniora w gminie Piekoszów wyraziła również dyrektor Ewa Kopolovets. – Kiedy w grudniu 2017 roku przyszłam do Pana Wójta z pomysłem, by taką inwestycję zrealizować, miałam przygotowaną listę argumentów, które użyję, by go przekonać – wspomina. – Musicie Państwo wiedzieć, że nie zdążyłam użyć żadnego i od razu uzyskałam zgodę – podsumowuje.

Po przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na słodki akcent wydarzenia jakim był okolicznościowy tort oraz na akcent muzyczny w postaci występu Zespołu Piekoszowianie. Przygotowano również poczęstunek.

Co seniorzy znajdą w swoim Klubie?

- W lokalach Klubu Seniora mamy kuchnię, łazienki, szatnię – wymienia Justyna Malarczyk kierownik GOPS w Piekoszowie. – Jednak najważniejszymi elementami są miejsca do ćwiczeń i rehabilitacji przy użyciu specjalnego sprzętu, kącik relaksacyjny z telewizorem i komputerami, sofą czy też stolikami – tłumaczy Justyna Malarczyk. Zarówno opiekunowie Klubu jak i władze gminy Piekoszów są pewni, że to miejsce dla seniorów bogate w ofertę będzie tętnić życiem i zachęcać inne gminy do podjęcia takiej inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

Katarzyna Czerwińska

 

Czytany 579 razy

Realizowane projekty