10 październik 2018 07:40

Szkoła w Szczukowskich Górkach świętowała nadanie imienia

Nadanie imienia szkole to wydarzenie niezwykle ważne dla nauczycieli i uczniów. W naszej gminie 4 szkoły – które swoich patronów jeszcze nie miały – właśnie organizują uroczystości z tym związane.

Pierwszą szkołą, która uroczyście świętowała nadanie imienia, była Szkoła Podstawowa w Szczukowskich Górkach. Otrzymała ona za patrona Adama Mickiewicza. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Szczukowicach, podczas której poświęcono sztandar szkoły. Później uroczystości miały swój przebieg w budynku szkoły.

- Cieszy mnie fakt, że szkoła w Szczukowskich Górkach, za patrona wybrała właśnie Adama Mickiewicza, naszego polskiego wieszcza narodowego, który odegrał w historii polskiej literatury znaczącą rolę – mówił podczas przemówienia Zbigniew Piątek Wójt Gminy Piekoszów.

Nauczyciele i uczniowie przygotowali na tę okazję akademię bogatą w wiersze i piosenki ściśle związane ze szkołą i jej patronem. Ponadto uroczystość wzbogaciła dodatkowo obecność oraz śpiew Kapeli Ludowej z Rykoszyna wraz z wokalistką Moniką Walas.

Na zakończenie na wszystkich gości czekał pyszny poczęstunek.

Katarzyna Czerwińska

 

Czytany 809 razy

Realizowane projekty