16 październik 2018 11:37

Piąte urodziny Żłobka Gminnego w Piekoszowie

Mnóstwo zabawy, dużo uśmiechu i niezwykłe pokazy dla dzieci - to wszystko czekało na gości urodzinowego balu Żłobka Gminnego w sobotę 13 września.

- Miło mi powitać wszystkich obecnych, naszych gości, obecnych pracowników żłobka oraz tych, którzy wcześniej z nami pracowali, rodziców, naszych podopiecznych oraz absolwentów naszej placówki – mówiła na wstępie Pelagia Rusiecka dyrektor Żłobka Gminnego w Piekoszowie.

Na sali Centrum Kultury w Piekoszowie, zgromadziła się ponad setka dzieciaków z opiekunami. Jedni, wyszli ze żłobka kilka lat temu, inni całkiem niedawno, a niektórzy nadal do niego uczęszczają. Każdy z gości – dużych i małych – był w tym wyjątkowym dniu mile widziany. Dla maluchów przygotowano wiele ciekawostek takich jak pokaz baniek (w tym zamykanie w bańce mydlanej), który zaprezentowali animatorzy z Wesołej Gromadki z Kielc, pokaz tworzenia lizaków w wykonaniu przedstawicieli Manufaktury Słodyczy z Kielc, stoiska gdzie można było wykonać brokatowy tatuaż czy udekorować twarz. Oprócz tego personel żłobka dołożył wszelkich starań, by dzieci świetnie się bawiły poprzez organizację licznych animacji.

Zanim jednak przeszliśmy do wspólnej zabawy, dyrektor żłobka wręczyła Wójtowi Gminy Piekoszów Zbigniewowi Piątkowi nagrodę „Przyjaciela żłobka”. – Ta nagroda przyznawana jest po raz pierwszy i będzie kontynuowana w kolejnych latach – zaznaczyła Pelagia Rusiecka. Wójt gminy nie krył zadowolenia. – Dziękuję bardzo za wyróżnienie. Pięć lat minęło od uruchomienia żłobka. Od tego czasu dużo się zmieniło, a żłobek cały czas się rozwija. Na początku jego działalności mieliśmy 26 dzieci, teraz – 38 – podkreślał gospodarz gminy Piekoszów. – Jednak wiemy, że oczekujących dzieci jest aktualnie bardzo dużo. Dlatego też postanowiłem, że rozbudujemy żłobek o kolejne 32 miejsca – zapewniał wójt Piątek.

Wspomniane wcześniej zmiany, jakie zaszły od momentu otwarcia żłobka, przedstawił filmik, który zrelacjonował działania podejmowane przez żłobek i jego codzienne funkcjonowanie.

Słodkim akcentem całej uroczystości był ogromny tort oraz pamiątkowe lizaki, które otrzymali wszyscy uczestnicy.              

Katarzyna Czerwińska

Czytany 871 razy

Realizowane projekty