05 listopad 2018 09:37

Klub Karate Morawica i Piekoszów wicemistrzem Polski!

Klub Karate Morawica drużynowym wicemistrzem Polski!

20 października podczas XIX Mistrzostw Polski Kyokushin Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostw Polski Kyokushin Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach bardzo mocno zaznaczyliśmy swoją obecność.

Turniej zgromadził ponad 240 zawodników z blisko 81 klubów z całej Polski. Klub Karate Morawica i Piekoszów reprezentowało 7 zawodników - Zuzanna Trepka, Oliwia Skiba, Ewa Jarząb, Sylwia Kazimierska, Oliwia Sidło, Wiktor Binkowski oraz Piotr Węgliński.

Świetną dyspozycję zaprezentowała Oliwia Sidło (Piekoszów), która stoczyła aż 5 ciężkich pojedynków zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 55 kg oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki MP.

Startujący od niedawna w turniejach Wiktor Binkowski (Morawica) zdobył brązowy medal MP w kategorii do 65 kg.

Wiktor z turnieju na turniej wykazuje coraz lepszą dyspozycję z czego bardzo się cieszymy. Warto również podkreślić, iż w formule kata Piotr Węgliński (Piekoszów) na 30 startujących w kategorii zawodników zajął 6 miejsce, a Zuzanna Trepka rywalizująca w grupie 39 zawodniczek zajęła 8 lokatę.

Ponadto w klasyfikacji drużynowej Klub Karate Morawica i Piekoszów zajął bardzo wysokie II miejsce. To wielki sukces KKM, który po zaledwie 5 latach od powstania sięgnął tak wysoko. Jesteśmy Klubem bardzo rozpoznawalnym na całym świecie, o czym świadczą otrzymywane gratulacje z Grecji, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Litwy, Holandii, Szwajcarii, Japonii oraz wielu innych krajów.

Przed naszymi zawodnikami Mistrzostwa Europy w Budapeszcie już w listopadzie bieżącego roku, w których wystartują Sylwia Kazimierska (kata i kumite), Laura Sitek (kumite) oraz Piotr Węgliński (kumite). Przygotowania idą pełną parą, a jak będzie to się okaże.

Apelujemy do świętokrzyskich przedsiębiorców o pomoc finansową konieczną do realizacji zadania jakim jest udział naszych zawodników w ME 2018.

Zarząd KLUBU KARATE MORAWICA składa serdeczne podziękowania Spółce JLK mieszczącej się w Kielce przy ul. Zagnańska 12 za pomoc dzięki, której mogliśmy dojechać i wrócić z MP.

Andrzej Horna

  

Czytany 1058 razy

Realizowane projekty