08 listopad 2018 14:40

Lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków

W środę 31 października przedszkolaków w Gałęzicach odwiedził bibliotekarz filii BCK z Zajączkowa. Natomiast 5 listopada to właśnie najmłodsi uczniowie z Zajączkowa zawitali do naszej biblioteki.

Tematem naszych spotkań było zbliżające się ważne święto narodowe czyli 11 listopada - Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości, którym w tym roku przypada po raz setny. Dzieci otrzymały lekcję patriotyzmu, utrwaliły sobie podstawowe wiadomości o swojej ojczyźnie, a także dowiedziały się czegoś więcej o kraju, w którym żyją.

Rozmawialiśmy o tym, czym jest niepodległość i jak została odzyskana, co to jest ojczyzna i patriotyzm, co znaczy być Polakiem?

A żeby móc nazywać się prawdziwym Polakiem, dzieci poznały symbole narodowe swojego kraju - flagę, godło i hymn narodowy. Przedszkolaki zapoznały się również z legendą „O smoku wawelskim” i „O Warsie i Sawie” oraz wysłuchały wiersza o ojczyźnie. Wspólnie pięknie recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, który powinien znać każdy mały Polak.

Na koniec spotkania nie zabrakło wspólnej zabawy. Wcześniej przygotowano losy z pytaniami i zadaniami, w których nagrodą za prawidłową odpowiedź był lizak. Dzieci malowały również kolorowanki, a grupa najmłodszych dzieci z Zajączkowa wykonała piękny stroik na ten uroczysty dzień.

Anna Świercz

 

Czytany 1273 razy

Realizowane projekty