04 grudzień 2018 13:49

Aktorskie zmagania w Piekoszowie

Ponad dwudziesta uczestników wzięła udział w tegorocznej odsłonie Miniatur Scenicznych. Uczniowie klas VII-VIII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kieleckiego rywalizowało o najwyższe miejsca i tytuł Osobowości Aktorskiej.

W pierwsze ocenianej grupie – klas VII, VIII i gimnazjum – wystąpiło 12 uczestników. Wyróżnione zostały prezentacje Katarzyny Dziury z Domu Kultury w Małogoszczu oraz Kacpra Malickiego ze szkoły w Brynicy. W tej kategorii na aktorskim podium znaleźli się: na trzecim miejscu – Aleksandra Strąk ze szkoły w Morawicy, na drugim miejscu – Natalia Lis reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach, a na pierwszym – Tomasz Świt z szkoły im. Janusza Korczaka w Tokarni.

Osobowością aktorską tej kategorii została okrzyknięta Izabela Gil reprezentantka ze szkoły w Rudzie Malenieckiej.

Drugą grupą byli przedstawiciele klas ponadgimnazjalnych. Tutaj, wyróżnienia otrzymały Zuzanna Polak z Domu Kultury w Małogoszczu oraz Joanna Papros z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. Na trzecim miejscu znalazła się Natalia Kaleta z również z kieleckiego Młodzieżowego Domu Kultury, a na drugim – Karol Grzybczak z tej samej placówki. Zwyciężczynią i jednocześnie Osobowością Aktorską tej grupy uczestników została Natalia Stąpor również reprezentantka Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. Laureaci otrzymali nagrody i statuetki. Ponowne zmagania za rok.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 402 razy

Realizowane projekty