12 grudzień 2018 08:45

Marszałkowe mikołajki

Uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczukowskich Górkach znaleźli się w gronie ponad 200 dzieci - uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego - które 6 grudnia 2018 roku wzięły udział w „Marszałkowych Mikołajkach” organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

W baśniowej krainie, na uczniów czekało wiele niespodzianek. Mali goście obejrzeli przedstawienie „Krawiec Niteczka”, zwiedzili wystawę „Bajkowy Świat” i Krainę „Soria Moria”. Uczestniczyli także w warsztatach, na których ozdabiali świąteczne pierniki śnieżynkami i złotymi kuleczkami. Ponadto wykonywali również kartki świąteczne dla swoich rodziców. Ponadto brali udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Nie zabrakło również prezentów,  każdy uczestnik otrzymał paczkę od Świętego Mikołaja.

Razem z dziećmi bawili się: Mariusz Gosek Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Karolina Kępczak dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz wychowawcy i opiekunowie z zaproszonych szkół. Naszą szkołę oprócz uczniów reprezentowały nauczycielki Ania Zagnińska, Justyna Sieradzan i Ania Bracik.

Radość i uśmiech towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Było cudownie, magicznie i bajkowo!!!

Anna Zagnińska

Czytany 581 razy

Realizowane projekty