21 luty 2019 08:21

Nasi karatecy podbili Norwegię

Zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów mocno zaznaczyli swoją obecność w turnieju Kyokushin Open w Bergen.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze Szwecji, Włoch, Norwegii i Polski.

Mimo nowej dla nas formuły, bo 3 minutowej walki bez dogrywek, zawodnicy KKM zdobyli 5 pucharów. Świetną dyspozycją wykazała się Laura Sitek (przypomnijmy, że jest to dwukrotna medalistka ME z 2017 i 2018 r.), która stoczyła 4 walki wygrywając zdecydowaną przewagą każdą z nich. Podobnie jak Laura dobrze walczył Wiktor Binkowski, który też nie dał rywalom szans oraz Kinga Rabiej najmłodsza uczestniczka naszej ekipy. Sylwia Kazimierska i Piotr Węgliński zwyciężyli w pierwszych walkach zdobywając ostatecznie 3 miejsca. 

Wyniki:

1 miejsce Laura Sitek kat. - 60 kg (Piekoszów)

1 miejsce Kinga Rabiej kat. - 50 kg (Morawica)

1 miejsce Wiktor Binkowski kat. - 75 kg (Morawica)

3 miejsce Sylwia Kazimierska kat. - 60 kg (Piekoszów)

3 miejsce Piotr Węgliński kat. - 65 kg (Piekoszów)

Wszyscy zawodnicy naszego Klubu stoczyli bardzo wymagające i dobre walki.

Należy dodać, że rywalizowali z zawodnikami w przedziale wiekowym 15-17 lat oraz 13-14 lat co było dodatkowym wyzwaniem. Udział zawodników KKM w turnieju w Bergen był dobrym sprawdzianem przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy, które tym razem obędą się w czeskiej Pradze, a reprezentować Polskę będą Laura Sitek, Oliwia Skiba i Piotr Węgliński.  

Udział zawodników Klubu Karate Morawica i Piekoszów w Turnieju Kyokushin Open w Norwegii był możliwy dzięki wsparciu Miasta i Gminy Morawica oraz burmistrza Mariana Burasa. Wsparcia udzieliły nam również kieleckie firmy takie jak Perfectus Jarosława Grabki oraz Karabela Kazimierza Pękalskiego. Dziękujemy również Karolowi Węgrzynowi dyrektorowi piekoszowskiego Oddziału Banku Spółdzielczego.

Andrzej Horna

Czytany 891 razy

Realizowane projekty