04 marzec 2019 14:07

"O złoty laur" zmagali się uczniowie w szkole podstawowej w Łosieniu

Po raz piąty w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny pn. „O złoty laur”.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas od VI szkoły podstawowej do III gimnazjum. Uczestnikami byli uczniowie wszystkich szkół z terenu naszej gminy oraz ze Szkoły Podstawowej w Korczynie. Każda placówka wystawiła do zmagań indywidualnych po dwóch uczniów.

Po kilkugodzinnych zmaganiach w formie testu, odpowiedzi ustnej i prezentacji bohatera poznaliśmy laureatów. Trzecie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Micigoździe Zuzanna Zając. Miejsce wyżej znalazła się Natalia Podstawka reprezentantka gospodarzy konkursu, a zwyciężczynią została – również uczennica szkoły w Łosieniu – Martyna Jakubowska.

Oprócz tego przyznano nagrody za najlepszą prezentację, które otrzymały Natalia Podstawka oraz Oliwia Konarska ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczukowskich Górkach.

Za najciekawszy strój nagrodzono Karolinę Gredkę ze szkoły w Zajączkowie, a nagrodę specjalną otrzymała Martyna Zimnicka uczennica Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie.

Współorganizatorem konkursu była Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 758 razy

Realizowane projekty