14 maj 2019 07:57

Pierwszoklasistka z sukcesami. Poznaj Zosię Ściegienną

Młodziutka wokalistka Zosia Ściegienna, uczennica klasy pierwszej w szkole w Łosieniu triumfowała w kilku przeglądach wokalnych. 

– Zosia śpiewa od wieku przedszkolnego. Aktualnie uczy się śpiewu pod okiem Pani Grażyny Budziasz i dodatkowo gry na pianinie u Pani Ireny Zawodnik – informuje tata Zosi Sebastian Ściegienny.
Mimo, że lekcje szlifujące zarówno śpiew jak i grę na instrumencie prowadzone są z Zosią od niedawna to zdążyła już odnieść kilka sukcesów.

W marcu tego roku zajęła drugie miejsce w X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „O Złotą Nutkę”, który odbywał się w Grójcu, a w kwietniu stanęła na trzecim miejscu podium na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka” w Bielawie. Warto wspomnieć, że w jury tego konkursu zasiadali m.in. Marek Piekarczyk oraz Joanna Horodko.


Ponadto Zosia Ściegienna jest laureatką przeglądu „Pasje i Talenty”, który zorganizowany został przez kielecki Młodzieżowy Dom Kultury. Śmiało można stwierdzić, że pierwszoklasistka z Łosienia dopiero nabiera wiatru w żagle, bo kolejne sukcesy jeszcze przed nią. – Obecnie Zosia jest po przesłuchaniach na Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego w Rybniku. Czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone pod koniec maja – mówi Sebastian Ściegienny.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 513 razy

Realizowane projekty