15 maj 2019 07:21

Pierwszaki z Rykoszyna i Piekoszowa zostali Czytelnikami

Młodzi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie z klasy Ib 7 maja po raz kolejny odwiedzili naszą bibliotekę. Nie była to jednak zwykła wizyta – w tym dniu zostali uroczyście pasowani na czytelników.

Jednak zanim to nastąpiło musieli nieco „oswoić się” z książkami, regulaminem i ogólnym funkcjonowaniem wypożyczalni. Zapoznali się z pracą bibliotekarza i zasobami biblioteki – zwłaszcza z pomieszczeniami, w których znajdą coś dla siebie. Później bibliotekarki przeprowadziły z pierwszakami lekcję na temat książki. Dzieci musiały odpowiedzieć co daje nam książka, jakie są zalety korzystania z jej zasobów oraz czego nie należy robić czytając – a są to m.in. jedzenie, picie, zaginanie rogów, pisanie po książce.

Dzieci świetnie się spisały za co nagrodzeni zostali okolicznościowym dyplomem i słodkim upominkiem.

W czwartek 9 maja do biblioteki w Rykoszynie zawitali pierwszoklasiści z wychowawcą Iwoną Jakubowską. Uczniowie na wstępie wręczyli bibliotekarce piękny bukiet z bzu.

Później zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki, które wspólnie przeczytali. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki po czym zostali pasowani na czytelników. Oprócz tego uczniowie złożyli podpisy w bibliotecznej kronice. Przed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę, a pamiątkowy dyplom, który otrzymali w związku z pasowaniem, będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Katarzyna Czerwińska, Grażyna Górska

Czytany 498 razy

Realizowane projekty