03 czerwiec 2019 06:35

Najlepsi recytatorzy w gminie Piekoszów

Konkurs Poezji i Recytqacji im. Jana Kochanowskiego odbyła się w piekoszowskiej podstawówce już po raz trzydziesty pierwszy.

W tym roku do udziału w recytatorskich zmaganiach zgłosiło się 39 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Wzorem poprzednich lat dzieci prezentowały jeden utwór autorstwa Jana Kochanowskiego - które jest także patronem szkoły podstawowej w Piekoszowie - i jeden utwór innego autora. Dominowały przede wszystkim treny, pieśni czy też fraszki "Na zdrowie" czy "Na lipę".

Debiutanci, czyli najmłodsi uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się nie tylko z przygotowaną prezentacją, ale i ze stresem. I tak, po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wybrała tych najlepszych.

W kategorii klas IV-VI ex aequo na trzecim miejscu znaleźli się Piotr Szafulski i Nadia Lesiak ze szkoły w Rykoszynie, Karolina Zaród z Piekoszowa oraz Oliwia Bartkiewicz z Jaworzni. Miejsce drugie wywalczyły Nina Żmuda ze szkoły w Brynicy oraz Jowita Chruściak z Zajączkowa. Zwycięzcami konkursu recytatorskiego w tej grupie zostały Gabriela Pietrzykowska z Rykoszyna i Maja Radek z Łosienia. Natomiast w kategoriach klas VII-VIII trzecie miejsce zdobyły Oliwia Szymonek i Katarzyna Szymonek ze Szczukowskich Górek oraz Martyna Śmiglarska z Piekoszowa, drugie miejsce - Julia Majchrzyk z Łosienia i Oliwia Nowacka z Jaworzni, a zwyciężczynią tej kategorii została Julia Seligowska z Rykoszyna.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 637 razy

Realizowane projekty