04 czerwiec 2019 16:38

Historia małej dziewczynki...czyli jak rodziła się pisarska pasja Edyty Zarębskiej

Napisane przez

Niezwykli goście przybyli 27 maja do piekoszowskiej biblioteki – Edyta Zarębska ilustratorka i pisarka oraz jej mąż muzyk Robert Zarębski.

W spotkaniu uczestniczyły bardzo liczne grupy uczniów z Piekoszowa, Zajączkowa, Szczukowskich Górek i Łosienia z klas I-III. Autorka publikacji dla dzieci Edyta Zarębska opowiadała o swojej pisarskiej historii z perspektywy małej dziewczynki, którą kiedyś była. Pisała wtedy wiersze „do szuflady”, ukrywała je przed światem. Jednak przyszedł taki moment, że odkryto jej talent i tak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem.

Oprócz historii z dzieciństwa, autorka, która jest również ilustratorką, zaprezentowała wszystkim obecnym swój drugi talent czyli rysowanie. Przy akompaniamencie gry na akordeonie w wykonaniu męża autorki Roberta Zarębskiego, na flipcharcie powstała piękna grafika przedstawiająca kolorową ośmiornicę, która zachwyciła chyba wszystkich.

Dodatkowo nasi goście wspólnie zaśpiewali autorską piosenkę pn. „Mądra rzeka”, której tekst znajdziecie na stronie internetowej autorki www.babciagrunia.pl.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 341 razy

Realizowane projekty