05 czerwiec 2019 12:42

Matematykomaniacy są wśród nas!

Napisane przez

Matematyka jako królowa nauk nie jest łatwą dziedziną. O jej logicznych pułapkach, szeregach wzorów, kolejności działań i wielu innych aspektach mogli przekonać się uczestnicy I Międzypokoleniowego Konkursu Wiedzy Matematycznej zorganizowanej w ramach projektu „Matematykomaniacy” dofinansowanego przez Fundację mBanku. Wszystko odbywało się w podzieleniu na etapy.

- Zadania testowe wymagały przede wszystkim logicznego myślenia. Pierwsze trzy moduły były proste, ale czwarty wymagał dość sporej wiedzy. Moduł piąty zawierał przede wszystkim zadania tekstowe, w których należało wykazać się umiejętnością analizy takich zadań – mówiła Edyta Sochanowska ze szkoły w Rykoszynie, która przygotowywała zadania konkursowe. Z matematycznymi zagadkami zmierzyli się nie tylko uczniowie, ale i nasi goście w osobach przedstawicieli Urzędu Gminy, oświaty, ośrodka zdrowia, ośrodka pomocy społecznej, rady gminy i Klubu Seniora.

Warto zaznaczyć, że cały konkurs przebiegał z użyciem smartfonów lub tabletów – uczestnicy musieli zalogować się na specjalnej platformie, na której rozwiązywali zadania. – Muszę przyznać, że test był trudny, ale cieszę się, że mogłam być tutaj z młodzieżą, obserwować jak się starają, jak dążą do rozwiązań. Matematyka jest bardzo ważna w życiu, nie tylko przy liczeniu pieniędzy, ale pozwala się zatrzymać, skupić, wybrać dobre rozwiązanie – mówiła uczestnicząca w konkursie skarbnik gminy Magdalena Smolarczyk-Korba.

Po przejściu wszystkich etapów poznaliśmy Matematykomaniaków. Na trzecim miejscu znaleźli się Kacper Gawroński i Angelika Gołuch ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie, drugie – Oliwia i Klaudia Konarskie ze Szkoły im. Adama Mickiewicza ze Szczukowskich Górek, a tytuł Matematykomaniaków i pierwsze miejsce zdobyli Jakub Górak i Jan Pietrzykowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Piekoszowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki, laureaci dodatkowo gry, a zwycięzcy również statuetki.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 654 razy

Realizowane projekty