08 lipiec 2019 11:05

Akcja: Wakacje z BCK. Co działo się w minionym tygodniu?

Pierwszy tydzień akcji wakacyjnej BCK za nami.

Podczas pierwszych zabaw animacyjnych w Centrum Kultury w Piekoszowie, dzieci jak co roku tworzyły niezwykle istotną rzecz, którą trzeba koniecznie przestrzegać – regulamin. Ujęte w nim zostały wszystkie dozwolone i niedozwolone działania i zachowania. Tuż po zaakceptowaniu regulaminu przystąpiono do zabawy.

Dzieci – mimo, że od nauki mają wolne - rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Trzeba przyznać, że przy niektórych, musiały się odrobinę wysilić.

Później odrysowywały i wycinały kolorowe motyle, które na kolejnych zajęciach przykleją do wydrukowanych drzew – tak powstanie piękne wielobarwne drzewko. To nie koniec manualnych ćwiczeń. Oprócz zabaw z papierem, dzieci tworzyły również różnotematyczne gliniane rzeźby.

Wyjazdy

Od wtorku do piątku uczestnicy wyjeżdżali w wiele ciekawych miejsc. We wtorek po raz pierwszy zawładnęło nimi wrotkowe szaleństwo podczas wizyty w Planecie Rozrywki Discowrotka w Kielcach. W środę oglądały seans w kinie Helios pn. „Aladyn”, a w czwartek świetnie bawili się w jędrzejowskiej bawialni oraz poznały historie zegarów w Muzeum Zegarów. Ta wycieczka była niezwykle interesująca ze względu na ciekawostki dotyczące zegarów, jak i ich sam wygląd i sposób działania.

Piątek natomiast był dniem relaksu na basenie Olimpic w Strawczynku.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 434 razy

Realizowane projekty