02 grudzień 2019 10:07

Rocznica nadania imienia szkole w Micigoździe

Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych im. 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Micigoździe obchodził rocznicę nadania imienia.

To ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie w dniu 19 listopada rozpoczęto mszą świętą.

- Po co obchodzimy rocznice różnych wydarzeń? Urodziny, jubileusze, czy też taką rocznicę jak ta dzisiejsza? Czy to w ogóle ważne? – dopytywał podczas homilii ks. Michał Haśnik. – Otóż jest to ważne. W ten sposób możemy dziękować za to, że w ogóle takie wydarzenie miało miejsce. Pamięć o ważnych sytuacjach trzeba pielęgnować – podsumował.

Tuż po mszy dziękczynnej, zaproszeni goście wraz z nauczycielami i uczniami zgromadzili się w sali teatralnej Centrum Kultury w Piekoszowie, by tam, wziąć udział w widowisku poświęconym polskiej niepodległości. Uczniowie słowem, tańcem i piosenką przedstawili czasy rozbiorów oraz walkę o niepodległość.

Słowa uznania w stronę jubilatów skierował Krzysztof Słoń senator RP. – Ważne jest, by świętować tak wspaniałe jubileusze związane nie tylko z edukacją, ale i z historią Polski, bo przecież Wasza szkoła nosi zaszczytne imię 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę – mówił gość. Ze słowami senatora zgodził się także Zbigniew Piątek gospodarz gminy Piekoszów, który na ręce dyrekcji złożył życzenia z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia placówce. – Życzę kolejnych owocnych lat w działalności szkoły w Micigoździe. Cieszę się z tego, że organizowane są takie uroczystości. Jestem pewien, że to pokolenie, które teraz uczy się w tej szkole, przekaże swoje doświadczenia i wiedzę następnym pokoleniom – podsumował wójt gminy.

Przypomnienie najważniejszych wydarzeń z okresu pierwszej wojny światowej, śpiew oraz taniec, były doskonałym podsumowaniem nie tylko jubileuszu szkoły, ale i obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 1280 razy

Realizowane projekty