27 lipiec 2020 10:06

Projektantka Ewa Łukawska udzieliła wskazówek uczestniczkom projektu "EkoEtno"

Projektowania ciąg dalszy. W miniony piątek 24 lipca ponownie spotkaliśmy się z uczestniczkami projektu EkoEtno, by porozmawiać o wykonanych projektach ich ubrań.

Gościem i zarazem doradcą spotkania była Ewa Łukawska, kielecka projektantka mody, która udzieliła uczestniczkom wielu cennych wskazówek. – Motywy ludowe takie jak kwiaty czy koronki śmiało można wpleść w zaprojektowane stroje, ale tak, by nie odbiegały od charyzmy uczestniczek, by każda z nich czuła się w swoim ubiorze pewnie i zgodnie ze swoim charakterem – podkreślała Ewa Łukawska.

Zaprojektowane wcześniej, spódnice, bluzki, suknie czy spodnie podczas spotkania przeszły delikatne metamorfozy. – To co teraz jest zaprojektowane może jeszcze ulec zmianie podczas szycia. Czasem wydaje nam się wszystko zapięte na ostatni guzik, a podczas szycia ubioru, coś przestaje nam pasować i musimy to zmienić – tłumaczyła projektantka.

Podczas dwugodzinnego spotkania oprócz porad i pomysłów, Ewa Łukawska zaprezentowała również swoje kolekcje i historie związane z ich tworzeniem.

Projektowanie strojów jeszcze się nie zakończyło. Poprawki zasugerowane przez naszego piątkowego gościa zostaną naniesione i ponownie przedstawione do wglądu dla uczestniczek.

Katarzyna Czerwińska

 

 

 

 

Czytany 34 razy

Realizowane projekty