13 styczeń 2021 11:04

W Zajączkowie również nie ma nudy

Po co w zimie na drogi sypie się sól, dlaczego lód jest śliski, dlaczego w zimie wydychamy białe kłęby, dlaczego lód pływa i nie tonie oraz jak wyhodować kryształki? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci w bibliotece w Zajączkowie przeprowadzając ciekawe zimowe eksperymenty.

W drugiej części spotkania postawili na dużą dawkę ruchu, a mianowicie na taniec Just dance. Pod koniec zajęć dzieci rozpoczęły prace plastyczne, które będą tematem przewodnim kolejnego dnia ferii.

We wtorek na zaproszenie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zajączkowie dzieci udały się się do remizy strażackiej. Na miejscu, strażak Zbigniew Cacek zaprezentował wyposażenie samochodu pożarniczego oraz ciekawie opowiedział o wykonywanej pracy. – Dzieci poznały porady przeciwpożarowe, ogólne informacje o ogniu oraz zasady zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia – wymienia bibliotekarz Anna Świercz. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali od strażaków słodki upominek i długopisy, a same w podziękowaniu za wizytę wręczyły swoje rysunki. Potem odbył się wspólny spacer po okolicy.

oprac. Katarzyna Czerwińska

Czytany 32 razy

Realizowane projekty