Ułatwienia dostępu

Tegoroczna gminna edycja Konkursu literackiego "Magiczne pióro"  przyniosła 45 utworów autorstwa w sumie 37 osób. Spośród wszystkich zgłoszonych dzieł, wybrano te najlepsze, które wysłane zostaną na konkurs ogólnopolski.

I tak, w kategorii klas I-III nagrodę główną przyznano Wiktorii Zaród ze szkoły
w  Piekoszowie za wiersz "Lucia - motylek".

W grupie uczniów klas IV-VI nagrody główne zdobyli Kacper Gos ze szkoły w  Rykoszynie za wiersz „Magiczne miejsce”, uczniowie szkoły z Łosienia: Oliwier Bujak za wiersz „Szkolne zmagania”, Gabriela Jas za wiersz „Nasze pokolenie Z” i Anna Gawron za wiersz „Dziś i jutro”, Marcel Majka ze szkoły w Brynicy za prozę „Król Słońca – Legenda Reja”, Amelia Nowacka ze szkoły w Jaworzni za wiersz „Pory roku” oraz uczniowie szkoły z Piekoszowa: Julia Kowalska za wiersz „Pięknie żyć” i Antoni PacioneDi Bello za wiersz „Magiczne pióro”.

Ostatnią grupę uczestników konkursu stanowili uczniowie klas VII-VIII, wśród których nagrody główne zdobyli Magdalena Ciszek ze szkoły w Micigoździe za wiersz „Radość przyrody”, uczniowie szkoły z Łosienia: Roksana Piec za wiersze „Pozorna sprzeczność ”oraz „Niedosyt” i Ksawery Dudek za prozę „Legio aeterna”, Julia Jarząb ze szkoły w Piekoszowie za prozę „Lubimy wracać tam …”, oraz uczniowie szkoły w Rykoszynie: Dominik Kędziora za wiersz „Wszystko się Kończy” i Weronika Staniec za wiersz „Przyjaźń”.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 1 czerwca o godz. 16:00 na Placu Niepodległości w Piekoszowie (obok Kina Piksel).

Anna Świercz

Realizowane Projekty