Ułatwienia dostępu

Długo wyczekiwane otwarcie Kina Piksel, w sposób bardzo uroczysty odbyło się 3 lutego. W budynku Centrum Kultury w Piekoszowie, gdzie mieści się Kino Piksel, miał miejsce niecodzienny koncert musicalowo-operetkowy, w którym uczestniczyli również mieszkańcy. – To właśnie dla nich powstało to kino. Myślę, że mieszkańcy chętnie będą korzystać z możliwości obejrzenia najnowszych kinowych produkcji, bez konieczności wyjeżdżania do Kielc. Wreszcie mamy prawdziwe kulturalne serce w naszym mieście, bo oprócz seansów filmowych, będą się tutaj odbywać spektakle, koncerty i wiele innych wydarzeń kulturalnych. To historyczny moment dla nas wszystkich – mówił burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, który wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej w Piekoszowie Barbarą Drogosz odsłonił pamiątkową tablicę. – Będzie nam ona przypominać o tej ważnej chwili, która na dobre zmieniła życie kulturalne naszej gminy – podsumowuje Zbigniew Piątek.

Podczas uroczystego otwarcia Kina Piksel, oprócz niesamowitych wrażeń jakie zapewnili nam występujący artyści, nie mogło zabraknąć symbolicznej lampki szampana oraz poczęstunku dla wszystkich gości. – Dziękuję pracownikom Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, że stanęli na wysokości zadania i wspólnymi siłami udało nam się przygotować tak znakomite otwarcie. Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych i mieszkańcom za przybycie i uczestnictwo w tej ważnej chwili. Już teraz zapraszam na lutowe seanse kinowe takie jak „Fuks 2”, „Akademia Pana Kleksa” czy „Sami Swoi. Początek”. Mamy repertuar skierowany do wszystkich grup wiekowych, a oprócz seansów weekendowych, również specjalne pokazy dla szkół i seniorów. Jestem pewna, że Kino Piksel stanie się żywym centrum kultury w Mieście i Gminie Piekoszów – mówiła Anna Wilk dyrektor BCK.

Warto zaznaczyć, że Kino Piksel jest miejscem wyposażonym w nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt do projekcji oraz nowoczesne nagłośnienie. Kino dysponuje 100 miejscami do siedzenia i rozwijanym, profesjonalnym ekranem. Ponadto w budynku Centrum Kultury oprócz kina, mieszczą się również pracownie ceramiczna, muzyczna oraz artystyczna, a także pomieszczenie socjalne, toalety i szatnia.

Repertuar Kina Piksel można na bieżąco śledzić na stronie www.bckpiekoszow.pl w zakładce „Kino Piksel”.

Katarzyna Czerwińska

kinootwarcie1
kinootwarcie2
kinootwarcie3
kinootwarcie4
kinootwarcie5
kinootwarcie6
kinootwarcie7
kinootwarcie8
kinootwarcie9
kinootwarcie10
kinootwarcie11
kinootwarcie12
kinootwarcie13
kinootwarcie14
kinootwarcie15
kinootwarcie16
kinootwarcie17
kinootwarcie18
kinootwarcie19
kinootwarcie20
kinootwarcie21
kinootwarcie22
kinootwarcie23
kinootwarcie24
kinootwarcie25
kinootwarcie26
kinootwarcie27
kinootwarcie28
kinootwarcie29
kinootwarcie30
kinootwarcie31
kinootwarcie32
kinootwarcie33
kinootwarcie34
kinootwarcie35
kinootwarcie36
kinootwarcie37
kinootwarcie38
kinootwarcie39
kinootwarcie40
kinootwarcie41
kinootwarcie42
kinootwarcie43
kinootwarcie44
kinootwarcie45
kinootwarcie46
kinootwarcie47
kinootwarcie48
kinootwarcie49
kinootwarcie50
kinootwarcie51
kinootwarcie52
kinootwarcie53
kinootwarcie54
kinootwarcie55
kinootwarcie56
kinootwarcie57

Realizowane Projekty