Ułatwienia dostępu

Święto Flagi, 2 maja w Piekoszowie uczczono na sportowo podczas patriotycznego „Biegu z flagą w ręku”. Tegoroczna to już szósta edycja wydarzenia, w której uczestniczyło blisko 150 biegaczy, którzy mieli do pokonania 10 km wymagającej trasy.

Zawodnicy przynieśli ze sobą flagi, a część zawodników ubrana była w biało-czerwonych barwach. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego biegacze wystartowali spod pomnika Józefa Piłsudskiego na Placu Niepodległości w Piekoszowie.

Zanim jednak zawodnicy pobiegli była krótka rozgrzewka, którą poprowadziła znana i ceniona trenerka, Wioleta Jończyk.

Na metę jako pierwsza w kategorii open kobiet przybiegła Aneta Latkowska z czasem 44,40. Na miejscu drugim uplasowała się Paulina Klasińska z czasem 49, 30, a na miejscu trzecim Anna Jamioł z czasem 50.10.

W kategorii open mężczyzn zwycięzcą okazał się Tomasz Iwan, który na mecie pojawił się z czasem 33,30. Miejsce drugie zajął Michał Bąk z czasem 34,12, a miejsce trzecie na podium zdobył Artur Sochacki z czasem 36,46.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy nagrody rzeczowe. Wręczono również nagrody dodatkowe dla najstarszego zawodnika, którym był Stanisław Krężołek i najmłodszego, którym była Elwira Jas. Za najlepszy strój nagrodę otrzymał Sławomir Dankowski.

Klub Seniora w Piekoszowie przygotował orzeźwiająca lemoniadę, OSP Piekoszów i OSP Szczukowice zabezpieczyła trasę biegu, a OSP Brynica smażyła kiełbaski na grillu za co serdecznie wszystkim dziękujemy.