01 marzec 2019 09:19

Biskup Marian Florczyk z wizytą w gminie Piekoszów

Biskup Marian Florczyk gościł we wtorek 26 lutego w dwóch szkołach w gminie Piekoszów. Najpierw odwiedził szkołę podstawową w Micigoździe, gdzie wspólnie z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami obejrzał krótkie przedstawienie, a następnie wyruszył w dalszą drogę do szkoły podstawowej w Piekoszowie.

Społeczność szkolna w Piekoszowie również przygotowała program artystyczny obfity w śpiew chóru Bonus oraz niespodzianki – uczniowie przekazali na ręce biskupa dwa pluszowe misie, które powędrują do osób niepełnosprawnych.

– Jestem tutaj z wami, ponieważ chciałem się z wami spotkać, ale też ze względu na to, że jest kontrola parafii – mówił bp Marian Florczyk. – A jeśli jest taka kontrola to chciałem też zobaczyć jakie dzieci są w Piekoszowie – dodał. Ksiądz biskup w swojej wypowiedzi przede wszystkim zachęcał uczniów do nauki, ale mówił również o szacunku do swoich rodziców. – Kochajcie ich, bo to są najważniejsze dla was osoby, oni troszczą się o was, wspierają, więc okażcie im miłość i szacunek – mówił na zakończenie.

Punktem finałowym spotkania było udzielenie błogosławieństwa przez biskupa Mariana Florczyka.

Katarzyna Czerwińska

 

Czytany 600 razy

Realizowane projekty