27 czerwiec 2019 12:13

Senior Seniorowi poleca, czyli konkurs na recenzję książki

Napisane przez

Kilka pań z Klubu Seniora w Piekoszowie gościło w bibliotece 27 czerwca.

Mimo, że spotkanie miało charakter konkursu to jednak zaciętej rywalizacji nie dało się odczuć – wszystkie Panie prezentowały swoje recenzje w sposób niezwykle interesujący, zgodny z tematem i wzbudzający zaciekawienie. Wysłuchaliśmy opinii na temat takich książek jak „Sztuka czułości”, „Rewizja”, „Bezsenność na Manhatanie”, „Wieczna wiosna” czy „Dom na krawędzi”.

Seniorki z zaangażowaniem opowiadały nie tylko o tematyce książki czy jej głównych bohaterach, ale przede wszystkim o emocjach czy wartościach jakie płyną z jej treści. – Cieszy nas fakt, że każda z pań wybrała inną książkę. Dzięki temu możliwa była wymiana wielu różnych opinii, które nadały sens całemu konkursowi – mówiła Ewa Ząbek kierownik działu bibliotecznego BCK, która wraz z Izabelą Filipiak i Katarzyną Nawrocką oceniały poszczególne wystąpienia.

Po podsumowaniu punktów wręczono nagrody i dyplomy czterem najlepszym recenzentkom – Danucie Mularczyk, Krystynie Garbat, Irenie Jarząbek i Małgorzacie Pawlak. Pozostałe panie również otrzymały podziękowania i słodki upominek.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 772 razy

Realizowane projekty