10 październik 2019 10:03

Klub Seniora działa już rok!

Rok działalności piekoszowskiego Klubu Seniora za nami. Ten pierwszy, ale jakże ważny jubileusz obchodzony był w wyjątkowej oprawie.

- Seniorzy potrzebują mieć gdzieś swoje miejsce. Klub Seniora jest tego doskonałym przykładem. Przez ten rok zżyliśmy się z sobą bardzo i jesteśmy jak jedna rodzina. A to przecież jedno z ważniejszych założeń naszej działalności – mówiła Katarzyna Nawrocka opiekun klubu. Podczas roku istnienia, w Klubie Seniora w Piekoszowie działo się wiele. Seniorzy mogli skorzystać z wielu porad prozdrowotnych, wyjeżdżać na wycieczki, brać udział w różnotematycznych warsztatach m.in. tkackich czy plastycznych. Ponadto udzielali się społecznie np. organizując zbiórki charytatywne. Jednak jednym z większych sukcesów zwłaszcza damskiej części klubu, było uformowanie zespołu „Z Taborem”, którego debiut mogliśmy podziwiać podczas jubileuszu. Seniorki we wspaniałych barwnych strojach wykonały wiele znanych i lubianych utworów w cygańskim klimacie, ale nie tylko.

- Myślę, że Panie Seniorki zasługują na ogromne brawa. Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem tego występu, zaangażowania, tej pozytywnej energii – mówił jeden z gości jubileuszu Piotr Wawrzyk wiceminister spraw zagranicznych.

Pozostali goście nie kryli zdumienia i aprobaty dla tego rodzaju aktywności seniorów. – Cieszę się, ze w Piekoszowie powstał Klub Seniora. Jak widać był to „strzał w dziesiątkę”, bo seniorzy odnajdują się w swoim towarzystwie i potrafią wspólnie zrobić tak świetny pokaz, którego świadkami byliśmy dzisiaj – mówiła Ewa Kopolovets Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Z przedmówczynią zgodził się wójt Zbigniew Piątek. – Jeszcze nie ochłonąłem po występie seniorek, więc nawet nie wiem co powiedzieć – skomentował z uśmiechem gospodarz gminy Piekoszów. – Chciałbym jednak podziękować wszystkim tym, którzy są zaangażowani w to prężne działanie Klubu, a seniorom za to, że chcą się angażować w różnego rodzaju akcje i pokazują, że wiek nie ma znaczenia, jeśli chodzi o swój rozwój czy dobrą zabawę – podsumował wójt Zbigniew Piątek, który wraz z przewodnicząca rady Barbarą Drogosz i radną Małgorzatą Pietrzykowską wręczyli jubilatom prezent.

Na ręce opiekunki klubu, drobne upominki wręczyli również Marek Sorbian Sołtys Piekoszowa, Henryka Ciołak z zespołu „Piekoszowianie” oraz Iwona Kukulska dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Piekoszowie.

Dla wszystkich seniorów, organizatorzy z wójtem gminy na czele, wręczyli upominki. Nie mogło zabraknąć również urodzinowego tortu i słodkiego poczęstunku. Dla publiczności, przygotowana została wystawa prac seniorów, na której znalazły się m.in. obrazy, kwiaty z bibuły, szkliwione patery czy utkane obrazy.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 438 razy

Realizowane projekty