06 listopad 2019 13:43

"Mobilni wolontariusze" z Łosienia pomagali potrzebującym

Łosieńscy wolontariusze są w trakcie realizacji projektu „Przestrzeń dla młodych”, w ramach którego dostali od organizatorów 1000 zł dofinansowania na wykonanie zadań służących pomocy bliźnim.

Dzięki tym środkom możliwe było pokrycie kosztów związanych z przejazdami uczniów do miejsc objętych wsparciem Szkolnego Klubu Wolontariatu z Łosienia.

Udział w projekcie zakładał rozwijanie w młodych ludziach samodzielności i kreatywności, dlatego też to oni (pod nadzorem opiekunów) byli odpowiedzialni za realizację kolejnych  akcji.

*Uczniowie znaleźli przewoźnika, z którym podpisana została umowa na pięć wyjazdów do wskazanych placówek.

*Przygotowali kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczono na zakup prezentów dla podopiecznych Ogniska Szkolno-Wychowawczego im. Św. Wincenta a Paulo. Zorganizowali radosne spotkanie z dziećmi tej instytucji.

*Przeprowadzili akcję „Znicz” – polegającą na uczczeniu symboliczną świecą żołnierskich mogił  na cmentarzach w Piekoszowie i w Kielcach.

*Wzięli udział w akcji kieleckiego hospicjum „Podniebne cuda”. Przygotowali barwne przedstawienie i poczęstunek dla podopiecznych ośrodka, które umiliły wspólnie spędzone popołudnie.

To jeszcze nie koniec naszych działań. Przed nami kolejne wyjazdy i więcej możliwości, by pomagać innym. „Mobilni wolontariusze” z Łosienia dziękują organizatorom za sposobność do czynienia dobra na jeszcze większą skalę.

Szkolny Klub Wolontariatu

 

 

 

Czytany 136 razy

Realizowane projekty