22 listopad 2019 09:53

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej - akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szkoła Podstawowa w Piekoszowie wzięła udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanym przez WOŚP!

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Tego dnia od godziny 12:00 do 12:30 uczniowie klas 3a oraz 7b wzięli udział w BICIU REKORDU w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Jest to akcja organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trzydziestu uczniów wraz z dyrektor Marzeną Zbroszczyk, pielęgniarką szkolną i nauczycielkami Anną Prusaczyk i Beatą Snochowską, przez pół godziny prowadziło nieprzerwanie resuscytację krążeniowo - oddechową na zmiany na dziesięciu fantomach.

W całej Polsce do udziału w akcji zgłosiło się aż 144 867 osób.

Próba bicia Rekordu jest świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i starszych. Jesteśmy dumni, że corocznie uczestniczymy w tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że w razie potrzeby będziemy mieli odwagę, aby zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać w ratowaniu drugiego człowieka.

SP w Piekoszowie

Czytany 939 razy

Realizowane projekty