03 grudzień 2019 08:56

Chór Micigózd integruje przez muzykę

Młodziutkie Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Inicjatyw Oświatowych „EUREKA” w Micigoździe już osiąga pierwsze sukcesy.

W październiku 2019 roku uzyskało dofinansowanie w ramach programu „Młodzież w działaniu” finansowanego ze środków Fundacji Polki Mogą Wszystko we współpracy
z firmą S.C. Johnson na wsparcie działalności Chóru Micigózd działającego w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w  Micigoździe.

Realizacja projektu „Chór Micigózd Integruje przy muzyce” rozpoczęła się w listopadzie i będzie trwała aż do końca marca 2020 roku. Uczniowie Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe działający w chórze, pod przewodnictwem Pana Pawła Gosposia przygotowują repertuar kolęd, które zostaną nagrane na płytę promującą działalność chóru. W działania zaangażowani zostali również nauczyciele oraz rodzice, którzy wspólnie z uczniami uczestniczą w nagraniach. Przewidziano wiele koncertów gościnnych oraz koncert finałowy.

Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Inicjatyw Oświatowych „EUREKA” w Micigoździe formalnie zostało zarejestrowane w kwietniu 2019 roku. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju
i rozbudowy Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe oraz edukacji, nauki, kultury i aktywizacja oraz pomoc wychowankom, uczniom i osobom dorosłym, w tym niepełnosprawnym.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu IRIO „Eureka” na Facebook: https://m.facebook.com/stowarzyszenieirioeureka.

Czytany 2500 razy

Realizowane projekty