21 lipiec 2020 06:49

MTB Cross Maraton - 18-19 lipca

W sobotnich i niedzielnych zawodach MTB Cross Maraton wzięło udział pond 400 zawodników z różnych rejonów Polski.

Jak mówili organizatorzy, trasa Masters oraz Fun nie należały do najłatwiejszych. – Trasy wiodły po pięknych zakątkach Gór Świętokrzyskich, obok Jaskini Piekło, Stokówki. Było kilka etapów drogi, które wymagały ogromnej sprawności i odpowiedniej techniki jazdy, ale o to właśnie chodzi w MTB – podkreślali organizatorzy.

W sobotę 18 lipca zawodnicy startowali w dwóch trasach – Family, której dystans wynosił 23 km i Master – 69 km. W niedzielę 19 lipca rowerzyści zmagali się na trasie Fan o dystansie 40 km.

Poniżej przedstawiamy najlepsze trójki w poszczególnych dystansach i kategoriach.

Family Open

Kategoria FK

1 – Izabela Marek (Rower-Sport Kielce)

2 – Alicja Kasprzyk (Dogonić Nawojową Górę)

3 – Nina Kowal (MTBCROSS)

Kategoria FK0

1 – Kasia Bułeczka (Szkółka Kolarska GOKiS Zapolice)

2 – Zofia Konopa (Szkółka Kolarska GOKiS Zapolice)

3 – Julia Owczarek (Szkółka Kolarska GOKiS Zapolice)

Kategoria FKJ

1 – Katarzyna Zagnińska (Vento Bike Team Daleszyce)

2 – Katarzyna Szczęsna (UKS MDK Tytan Radom)

3 – Elżbieta Ślęzak (Nice Jura Bike Częstochowa)

Kategoria FK2

1 – Karolina Zyguła

Kategoria FK3

1 – Kamila Maziarek (Kamaro Sport line Skarżysko Kamienna)

2 – Katarzyna Dziurska (Daleszyce)

3 – Anna Kaleta (Aonijie Team)

Kategoria FK4

1 – Ewa Maciejewska (Rower-Sport Kielce)

2 – Marzena Morgaś-Sola (UKS MDK Tytan Radom)

3 – Agnieszka Wiewiór-Aksamit

Kategoria FK5

1 – Małgorzata Bieniek (SSC Suchedniów)

2 – Teresa Stępień (Rower-Sport Kielce)

Kategoria F

1 – Bartosz Kotasiński

2 – Marcel Sikora (Rock & Rower Team)

3 – Kamil Durok (UKS Avatar Kobielice)

Kategoria F0

1 – Kacper Chudy (Szkółka Kolarska GOKiS Zapolice)

2 – Franciszek Zduniak (Warszawski Klub Kolarski)

3 – Wiktor Sitek

Kategoria FJ

1 – Paweł Brodzik

2 – Kamil Marek (Rower-Sport Kielce)

3 – Patryk Pańka (Fajny Rower Stadion Kielce)

Kategoria F2

1 – Mateusz Lachowski

2 – Grzegorz Zyguła (Bodzentyn Team)

3 – Jakub Winczakiewicz (Bodzentyn Team)

Kategoria F3

1 – Robert Saletra (Rower-Sport Kielce)

2 – Marcin Biały (SSC Suchedniów)

3 – Karol Mochocki (SSC Suchedniów)

Kategoria F4

1 – Roman Kowalski

2 – Konrad Rożkiewicz (Trek FarbrykaRowerów Enduro Team)

3 – Tomasz Wójcik

Kategoria F5

1 – Jarosław Maciejewski (Daleszyce)

2 – Sławomir Zyguła (Bodzentyn Team)

3 – Jacek Kierkowski

Kategoria F6

1 – Zbigniew Lasia (PRB Kombud Radom)

2 – Marek Szymczyk (PRB Kombud Radom)

3 – Wacław Sułowski (Sport Serwis Sandomierz)

FAN OPEN

Kategoria KJ

1 – Katarzyna Praszczałek (Trenujemy z Sercem dla Kuby)

2 – Sara Botkowska (Jedlicze Team)

3 – Julia Jeż (Jedlicze Team)

Kategoria K2

1 – Agnieszka Stępień (Pogoń Aptiv)

2 – Klaudia Śnioch (Bodzentyn Team)

Kategoria K3

1 – Izabela Kamińska (Sklepbicykl.pl – Perfectsource)

2 – Elżbieta Kaca (mybike.pl)

3 – Małgorzata Półjanowicz (Trenujemy z Sercem dla Kuby)

Kategoria K4

1 – Anna Wołos (Enea KS Energia Kozienice)

2 – Grażyna Czerniakowska (Mybike.pl)

Kategoria MJ

1 – Michał Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski)

2 – Marcel Jabłoński (Metrobikes.pl)

3 – Paweł Włóczykowski

Kategoria M2

1 – Sebastian Opoka (Skleprowerowy.pl)

2 – Kamil Grenda (ETI LKKG Lublin)

3 – Nikodem Anasiak

Kategoria M3

1 – Andrzej Ulman

2 – Jarosław Kleczaj (Bikeshop Radom)

3 – Andrzej Kruszec (Harda Horda)

Kategoria M4

1 – Sławomir Banasik (Trenujemy z Sercem dla Kuby)

2 – Paweł Bukalski (Baran Cycling Team)

3 – Marcin Stachura (Metrobikes.pl)

Kategoria M5

1 – Zbigniew Piątek

2 – Andrzej Krupa (Superdrob Bike Team)

3 – Jerzy Rostek (Erkado Racing Team Kraśnik)

Kategoria M6

1 – Piotr Sozański (72D Rowmix Jawa Team)

2 – Krzysztof Mrożewski (Mybike.pl)

3 – Waldemar Rusowicz (Erkado Racing Team Kraśnik)

MASTER OPEN

Kategoria K

1 – Barbara Kleczaj (Superdrob Bike Team)

2 – Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Wieliszew Heron Team)

3 – Marta Rusek (Warszawski Klub Kolarski)

Kategoria M2

1 – Sebastian Opoka (Skleprowerowy.pl)

2 – Sławomir Latański (Mżawka Rzeczyca)

3 – Damian Traczyk (F.H. Nowalijka)

Kategoria M3

1 – Paweł Chrząszcz (KSPO Dentinea 1A)

2 – Krzysztof Celary (72D Rowmix Jawa Team)

3 – Andrzej Ulman

Kategoria M4

1 – Marcin Jabłoński (Metrobikes.pl)

2 – Paweł Kołodziejek (Superdrob Bike Team)

3 – Szymon Zacharski (3R – Radomski Ruch Rowerowy)

Kategoria M5

1 – Jarosław Mitas (IBOX M Cycling Team)

2 – Dariusz Gnat (Bike Atelier Team)

3 – Piotr Baziak (BODYICOACH Cycling Team)

(wyniki pochodzą ze strony www.mtbcross.pl)

Czytany 313 razy

Realizowane projekty