30 lipiec 2020 12:37

Woda na ochłodę i ćwiczenia umysłu

Upalny wtorek dla dzieciaków w Zajączkowie wcale nie był  taki gorący, dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zajączkowie, która zaprosiła nas na „lanie wody”.

Do obejrzenia wozu strażackiego na wstępie zachęcał Naczelnik Wojciech Piątek, ale brawura i energia dzieci sprawiła, że węże strażackie z wodą od razu poszły w ruch. Zabawa i basen to doskonały pomysł na ten gorący czas, a jak wiemy szaleństwo dzieci nie zna granic. Dziękujemy strażakom za zaproszenie i zorganizowanie tak fajnej imprezy, za emocje i radość jaką nam zafundowali!

Końcówka lipca w Centrum Kultury w Piekoszowie obfituje w działania plastyczne, ruch i ciekawe ćwiczenia manualne i umysłowe. Dziewczęta w ostatnich dniach tworzyły kolorowe dwustronne zakładki do książek oraz odebrały ramki ze zdjęciami z wakacji – ramki wykonały osobiście na wcześniejszych zajęciach. Teraz mogą pochwalić się kolorową, błyszczącą i bardzo wakacyjną ramką z własnym niepowtarzalnym zdjęciem.

Wakacyjne zajęcia w czwartek 30 lipca rozpoczęliśmy od ćwiczenia rozgrzewającego dłonie. Polegało ono na zgnieceniu kartki papieru lewą dłonią i ponownym wyprostowaniu tej kartki, również lewą dłonią. Nie można było sobie w żaden sposób pomagać! Śmiechu było co niemiara i jak się okazało, wcale nie było to takie proste.

Następnie, na jednej połówce złożonej kartki, dziewczęta rysowały fragment (połowę) domu. Później opiekun zbierał kartki, odwracał i ponownie rozdawał. Jednak te same prace nie wracały do swoich pierwszych autorów, a zyskiwały nowych, którzy nie mieli pojęcia jak pierwsza połowa domu wygląda. Ich zadaniem było dorysowanie własnej połowy domu. Efekt był niezwykle zabawny o czym można przekonać się patrząc na dołączone zdjęcia.

Kolejnymi działaniami, tuż po podziale na grupy, było ułożenie w ciągu 15 minut jak najwięcej słów na ostatnią literę danego wyrazu, które nie mogły kończyć się na literę „a” oraz wypisanie w ciągu 10 minut wyrazów, które kojarzą się z akcją wakacyjną BCK.

Anna Świercz/Katarzyna Czerwińska

Czytany 42 razy

Realizowane projekty