12 październik 2020 12:25

Spotkanie ze storytellingiem

W ramach Festiwalu Literackiego pt. „Spotkania z książką” organizowanego przez BCK w Piekoszowie, w  środę 7 października w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie zostały przeprowadzone warsztaty ze storytellingu.

Storytelling to opowiadanie historii, snucie ciekawych opowieści o zawartości wybranej książki w sposób interesujący, przykuwający uwagę, z wykorzystaniem różnych rekwizytów, zabawek i przedmiotów.

Odbiorcami ciepłej i wzruszającej opowieści Ciary Flood pt. „Jak dobrze mieć sąsiadów” o mrukliwym panu Misiu, któremu błogi spokój nagle zakłócają nowi sąsiedzi byli uczniowie klasy II wraz z Teresą Piotrowską. Dzieciom ta historia spodobała się, czego dowodem były przygotowane prace plastyczne. Kolejna grupa, klasa IV z opiekunem Pawłem Wijasem miała troszkę trudniej, ponieważ opowieść Beatrice Rodriguez pt. „Złodziej kury” to historia bez słów. To książka, która nie ma żadnego tekstu tylko ilustracje. Historia bez słów to gimnastyka dla oka, języka i naszej wyobraźni. Dzieci z ochotą włączyły się do snucia tej opowieści i samodzielnie tworzyły historię dalszych losów bohaterów: niedźwiedzia, zająca, koguta i złodzieja lisa. Całkiem świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

Anna Świercz

Czytany 129 razy

Realizowane projekty