23 czerwiec 2021 13:06

Dwudniowa sportowa rywalizacja

Po raz kolejny w Piekoszowie odbyły się zawody kolarskie oraz biegi zorganizowane przez Stowarzyszenie MTBCross.

W sobotę 19 czerwca, 120 uczniów z klas III-VIII, brali udział w biegach dystansowych. Młodsi uczestnicy zmagali się na dystansie 500 metrów, nieco starsi na 1000 metrów, a najstarsi na 1500 metrów. Rowerzyści natomiast mieli do pokonania w sumie 5 km. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po zakończeniu zmagań poznaliśmy zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk przewodniczącej rady gminy Barbary Drogosz. – Cieszę się, że młodzież wystartowała w dzisiejszych zawodach. Po nauce zdalnej jaka miała miejsce przez ostatnie miesiące, taka dawka ruchu była im potrzebna – mówiła Barbara Drogosz.

Do biegania, zwłaszcza po tak długim okresie nauki przed komputerem zachęcali sami uczestnicy. – Warto biegać dla samej atmosfery i koleżeństwa – podkreślał Jakub Nogaj ze szkoły w Brynicy. – Biegając polepszamy swoje samopoczucie i kondycję, dlatego do tego zachęcam – mówiła z kolei Julia Kowalska ze szkoły w Łosieniu.

Drugi dzień stanowiły zawody kolarskie. Ponad 300 uczestników zmagało się z trasą na różnych dystansach. Rowerzyści mieli do pokonania 22 km (trasa Family), 46 km (trasa Fan) lub 70 km (trasa Master). – Trasa nie była łatwa do pokonania. Cały czas coś się działo, ostre zjazdy, podjazdy, zakręty, ale i niezwykle urokliwie miejsca w Piekoszowie jak i na Pasmie Zgórskim – Trupień, Zielona, Pruskowa – mówił Bogdan Maziejuk z MTB Cross.

W peletonie stanął także wójt Zbigniew Piątek, który rywalizował na dystansie Fan. – Trasa była trudniejsza niż ostatnio, ale widoki i atmosfera były niesamowite. Mamy gdzie potrenować na terenie naszej gminy, a niebawem powstaną kolejne ścieżki rowerowe – podkreśla wójt gminy Piekoszów. Na zakończenie zawodów na wszystkich czekały puchary i dyplomy.     

Wyniki niedzielnego MTB Cross Maratonu dostępne na stronie organizatora www.mtbcross.pl.          

Czytany 2092 razy

Realizowane projekty