16 maj 2022 16:18

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kartka Wielkanocna"

Na Gminny Konkurs Plastyczny „Kartka Wielkanocna” wpłynęło ponad 240 prac z placówek oświatowych z terenu gminy Piekoszów.

Konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna” polegał na stworzeniu kartki świątecznej, w formacie A5, wykonanej w technice malarskiej lub rysunkiem. – Ogrom prac jaki spłynął na konkurs pokazuje, że w naszej gminie dzieci i młodzież chcą brać udział w takich rywalizacjach, że mają pomysły, wyobraźnię, są kreatywne, a nauczyciele i rodzice znakomicie ich w tych wysiłkach wspierają i motywują. Cieszymy się, że prac było aż 244, aczkolwiek komisja oceniająca nie miała łatwego wyboru – mówiła Anna Wilk dyrektor Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie.

- Wraz z instruktorkami Barbarą Głowalą i Teresą Kubuś możemy powiedzieć, że konkurs był strzałem w dziesiątkę. Mimo, że prac było mnóstwo, każdą oceniliśmy biorąc pod uwagę wiek uczestnika, jego zaangażowanie, staranność i podejście do tematu. Ocenialiśmy prace w kategoriach przedszkoli i klas 0, klas I-III, klas IV-VI i klas VII-VIII – mówił Krzysztof Szymkiewicz zastępca dyrektora BCK.

I tak, w kategorii przedszkoli zerówczaków główne nagrody otrzymali Mikołaj Chmielewski, Zuzanna Rogula, Antoni Pająk, Wiktoria Stępień, Lena Fudała i Diana Kwiatkowska z zerówki w Zajączkowie oraz Antonina Broncel z Niepublicznego Przedszkola Fundacji Rozwój dla Przyszłości Oddział Brynica.

W klasach I –III nagrody główne otrzymali Julia Tkacz i Wiktor Sempioł z SP Piekoszów, Julia Kieza i Aleksandra Pastuch z SP Jaworznia, Kacper Żelazny z SP Szczukowskie Górki, Maja Broncel z SP Brynica i Sandra Pogórska z SP Łosień. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Nikola Majchrak i Nadia Malaga z SP Piekoszów, Gabriela Malec i Weronika Jedlińska z SPI Micigózd, Gabriel Gołuch z SP Jaworznia, Klara Piotrowska z SP Zajączków i Lena Koston z SP Brynica.

W kategorii klas IV-VI zwycięzcami zostali Gabriela Hochel, Gabriela Mularczyk, Hubert Podkowa-Górski, Anna Rak, Julia Kozieł i Julia Jarząb z SP Piekoszów oraz Wiktor Plech z SP Jaworznia. Wyróżniono prace Julii Marzec, Michaliny Nawrockiej, Kacpra Buchcica i Jakuba Korzeniaka z SP Piekoszów, Alicję Majchrzyk z SP Jaworznia, Krzysztofa Surmę i Julię Koston z SP Brynica oraz Magdalenę Ciszek i Aleksandrę Sobczyk z SPI Micigózd.

 W ostatniej kategorii – klas VII – VIII – przyznano nagrody główne trzem uczennicom szkoły w Brynicy – Klaudii Zarychcie, Magdzie Guzy i Julii Bębacz, a wyróżniono prace Oliwii Mazur z SP Brynica i Piotra Turka z SPI Micigózd.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w dniu 20 maja (piątek) w bibliotece w Piekoszowie (sala spotkań) o godz. 10:00. Wszystkie szkoły, których uczniowie są laureatami konkursu, zostaną poinformowane w sposób telefoniczny i mailowy.

 

Czytany 414 razy

Realizowane projekty