23 maj 2022 12:03

Głosowanie na książkę w ramach projektu "Jedna książka... jedno miejsce " edycja II

Pierwszy etap projektu „Jedna książka… jedno miejsce…” edycja II, za nami. W szkołach podstawowych z terenu gminy Piekoszów, w starszych klasach, odbyło się głosowanie na książkę, która stanowić będzie tło dalszych działań organizowanych w ramach projektu.

Uczniowie biorący udział w głosowaniu mieli do wyboru jedną książkę, spośród trzech wskazanych przez bibliotekarzy. Były to „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Opium w rosole” i „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”. – Oddanych zostało 275 głosów, z czego największa część, bo 219 oddano na „Hobbita…”. Na drugim miejscu znalazł się „Opium w rosole”, a na trzecim „Niewiarygodne przygody…” – mówi Izabela Filipiak kierownik działu bibliotecznego BCK.

Kolejnym krokiem w realizacji projektu będzie nagranie spotu promocyjnego, przez profesjonalnego kamerzystę, w bibliotece w Piekoszowie. – Przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie szkoły otrzymają pakiet regulaminów konkursów oraz grywalizacji, które odbędą się w ramach projektu – dodaje Izabela Filipiak.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 732 razy

Realizowane projekty