01 grudzień 2022 13:51

Ostatni konkurs w ramach Grywalizacji za nami. Tym razem uczestnicy wcielali się w bohaterów "Hobbita..."

Ostatni konkurs w ramach projektu „Jedna książka… jedno miejsce…”, czyli inscenizacja teatralna wybranego bohatera książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem, miała miejsce w ostatni dzień listopada.

- Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić jakiś fragment książki bądź monolog bohatera. Komisja brała udział przede wszystkim interpretację fragmentu lub wypowiedź bohatera, improwizację, ruch sceniczny, emisję głosu i dykcję. Bardzo się cieszymy, że pomimo niewielkiej liczby uczestników, pokazali oni duże umiejętności aktorskie i piękne przebrania czy rekwizyty – mówiła Izabela Filipiak kierownik działu bibliotecznego BCK.

Trzeba przyznać, że konkurs nie należał do najłatwiejszych, bo nie każdy ma odwagę wcielić się w jakąś postać i przedstawić ją większej publiczności. – Za odwagę i zaangażowanie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom za zmotywowanie uczniów do udziału i przygotowanie do konkursu – mówiła Anna Wilk dyrektor BCK.

Po obejrzeniu wszystkich inscenizacji wyłoniono najlepszych. Trzecie miejsce zajęła Natalia Kozieł ze szkoły w Zajączkowie, a drugie miejsce Zofia Głowala ze szkoły w Piekoszowie. Zwyciężczynią tej konkurencji została Roksana Piec uczennica szkoły w Łosieniu. Laureatki konkursu otrzymały statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Inscenizacja teatralna była ostatnim konkursem w ramach projektu „Jedna książka… jedno miejsce… - II edycja”, która opierała się na zasadach Grywalizacji. Przed nami gala finałowa projektu, która odbędzie się 15 grudnia 2022 roku w bibliotece w Piekoszowie.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 306 razy

Realizowane projekty