16 styczeń 2023 14:19

Rozstrzygnęliśmy dwa konkursy plastyczne - "Najpiękniejszy Anioł" oraz "Malowane poezją"

Podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce na scenie Centrum Kultury w Piekoszowie 12 stycznia, tuż przed wokalnymi występami wręczono nagrody w Konkursie na Najpiękniejszego Anioła oraz w konkursie „Malowane poezją”.

Blisko 120 dzieci wzięło udział w konkursie plastycznym, polegającym na stworzeniu „Najpiękniejszego Anioła”. – Odzew był naprawdę ogromny, a zgłoszone anioły przepiękne. Cieszymy się, że tak liczna grupa dzieci i młodzieży skorzystała z możliwości zaprezentowania swoich artystycznych zdolności – mówi Anna Wilk dyrektor BCK.

Rzeczywiście – wszystkie 118 aniołów wyglądało imponująco, widać było, że na ich wykonanie potrzeba było dużo czasu i sporych umiejętności. Anioły stały się doskonałą ozdobą Przeglądu Kolęd i Pastorałek, podczas którego wręczono nagrody 23 uczestnikom w czterech kategoriach wiekowych.

Lista nagrodzonych:

PRZEDSZKOLA – klasy „0”

Jakub Dudek – Przedszkole Integracyjne w Micigoździe

Aleksander Robak – „0” SP Szczukowskie Górki

Izabela Banaś – „0” SP Jaworznia

 

KLASY I – III

Lena Garbat – ki. II SP Piekoszów

Dawid Stęplewski – kl. I SP Jaworznia

Ignacy Półchłopek kl. II ZPO Jaworznia

Nikola Adamczyk kl. I SP Szczukowskie Górki

Wojciech Stasiński kl. III ZOPI Micigózd

Amelia Sylwar  kl. II ZPO Jaworznia

Nikola Majchrak kl. II SP Piekoszów

Maria Głowala kl. III .P Piekoszów

 

KLASY IV – VI

Magdalena Ciszek kl. VI ZOPI Micigózd

Krzysztof Surma kl. VI SP Brynica

Gabriela Jedlińska kl. IV ZOPI Micigózd

Wojciech Sobczyk kl.VI SP Micigózd

Lena Wiencko kl. VI ZPO Jaworznia

Aleksandra Żarnowiec  kl. I V ZPO Jaworznia

Zuzanna Tkacz kl. VI ZPO Piekoszów

Maja Korba kl. IV SP Szczukowskie Górki

Liliana Chojnecka kl. VI SP Rykoszyn

Julia Chrabąszcz kl. VI SP Rykoszyn

 

KLASY VII – VIII

Franciszek Syska kl. VII SP Piekoszów

Julia Ziaja kl. VII SP Brynica

 

Rozstrzygnięcie Konkursu „Malowane poezją”

Kolejnym rozstrzygniętym konkursem był konkurs „Malowane poezją”, na który wpłynęły 62 prace. – W tym konkursie uczestnicy wykonywali obraz, w dowolnej technice, ale inspirowany wierszem z poezji polskiej. Mogła to być własna interpretacja utworu lub pokazanie nastroju wiersza – mówi Anna Wilk dyrektor BCK. Komisja nie miała łatwego wyboru, ale nagrodziła 29 prac we wszystkich kategoriach wiekowych. Należy dodać, że prace nagrodzone (nie wyróżnione) zostały wysłane na ogólnopolską edycję konkursu do Aleksandrowa Lubelskiego.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych:

KLASY I – III

PRACE NAGRODZONE:

Kamil Górnicki – kl. I - SP Rykoszyn

Oskar Ogonowski – kl. III – ZOPI Micigózd

Sandra Podgórska – kl. III – SP Łosień

Patryk Dwojewski – kl. III – SP Brynica

Natalia Drogosz – kl. III – SP Jaworznia

Alicja Zarychta – kl. I – SP Rykoszyn

 

PRACE WYRÓŻNIONE:

Lena Kojac – kl.I – SP Rykoszyn

Anna Stefańczyk – kl. I – SP Rykoszyn

Wiktoria Dwojewska – kl. II – SP Brynica

Julia Kieza – kl. III – SP Jaworznia

Anna Sylwar – kl. III – SP Jaworznia

Paweł Skrzypiec – kl. II – SP Jaworznia

 

KLASY IV – VI

PRACE NAGRODZONE:

Hubert Podkowa – Górski – kl.VI – SP Piekoszów

Zofia Ściegienna – kl. V – SP Łosień

Agata Kozior – kl. VI – SP Jaworznia

Magdalena Ciszek – kl. VI – ZOPI Micigózd

Krystian Szymkiewicz – kl. VI – SP Jaworznia

Kordian Sobczyk – kl. VI – SP Rykoszyn

Patryk Litwin – kl. VI SP Rykoszyn

Gabriela Wojciechowska – kl. VI – SP Jaworznia

 

PRACE WYRÓŻNIONE:

Anna Gawron – kl. V – SP Łosień

Zuzanna Karbownik – kl. V – SP Łosień

Aleksandra Żarnowiec – kl. IV – SP Jaworznia

Wiktor Plech – kl. VI – SP Jaworznia

 

KLASY VII – VIII

PRACE NAGRODZONE:

Weronika Stępień – kl. VIII – SP Rykoszyn

Igor Koruba – kl. VII – SP Łosień

Amelia Kojac – kl. VIII – SP Rykoszyn

Kacper Jas – kl. VIII – SP Łosień

Aleksandra Wijas – kl. VIII – SP Piekoszów

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczał burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek.

 

Czytany 271 razy

Realizowane projekty