17 styczeń 2023 12:37

Kolędy i Pastorałki wybrzmiały na scenie w Centrum Kultury w Piekoszowie

Ponad 80 uczestników rywalizowało wokalnie podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce 12 stycznia w Centrum Kultury w Piekoszowie.

Najpiękniejsze polskie kolędy oraz inne dobrze znane piosenki świąteczne mogliśmy usłyszeć podczas kolejnych już muzycznych zmagań. – Konkurs co rok cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy na swojej scenie zarówno debiutantów, jak i uczestników, którzy już wiele razy stawali przed mikrofonem, by śpiewać – mówi Anna Wilk dyrektor Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, podkreślając jednocześnie, że takie konkursy kształtują młode charaktery.

Jury w składzie Magdalena Nowaczek, dyrektor Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, ks. Sylwester Durlik oraz Izabela Filipiak kierownik działu bibliotecznego BCK, nie miało łatwego zadania jeśli chodzi o wybór najlepiej śpiewających, jednak musiało dokonać wyboru.

I tak, wśród przedszkolaków najlepsi okazali się być… wszyscy. Jak podkreślała komisja oceniająca występy, już sama ich odwaga i wyjście na scenę przed publiczność jest powodem do uznania ich za zwycięzców. Nagrodzonych zostało 9 przedszkoli, każde dziecko dostało nagrodę niespodziankę. A zostali nimi: Przedszkole Integracyjne w Micigoździe, Grupy Tygryski I, Tygryski II, Sówki i Żabki (Bianka Rogóla) z Jaworzni, Klasa 0 Brynica i reprezentantka Zuzanna Kwaskowicz, Przedszkole Piekoszów grupa Biedroneczki oraz zerówczaki z Rykoszyna Antoni Wilczak i Szymon Ptak.

W kategorii klas I-III zwyciężył Piotr Szydłowski, drugie miejsce zajęły duet Hanna Gajkowska i Maja Gajkowska oraz solistka Lena Szewczyk, natomiast miejsce trzecie otrzymała Hanna Zapała. Wyróżnienia powędrowały do Natalii Mróz i Antoniego Dudka.

Spośród uczniów z klas IV-VI miejscem pierwszym nagrodzono Kwartet Laajk, miejscem drugim ex aequo Zuzannę Pyczek i Zofię Anioł, a miejscem trzecim Ewę Załawę i Lenę Sornat. W tej kategorii wyróżniono Natalię Piotrowską oraz duet Gabrielę Wojciechowską i Igę Kwiatek.

Ostatnią grupę uczniów stanowili uczniowie klas VII-VIII. Tutaj najlepsza okazała się być Maja Zagrodzka, na drugim miejscu znalazła się Michalina Matachowska, a na trzecim – Ewa Mariańczyk. Wyróżniono występ Darii Brzezińskiej, a specjalnym wyróżnieniem od BCK i Klubu Senior+ nagrodzono występ Chóru Bonus z Piekoszowa.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Katarzyna Czerwińska


 

Czytany 226 razy

Realizowane projekty