12 maj 2023 13:14

Ania z Zielonego Wzgórza i jej przygody. Konkurs czytelniczy za nami

Konkurencje ustne i pisemne oraz znajomość adaptacji filmowej „Ani z Zielonego Wzgórza” były głównymi zadaniami do wykonania dla uczestników konkursu czytelniczego „Zwykli i niezwykli bohaterowie Lucy Maud Montgomery”.

W ramach Tygodnia Bibliotek już po raz kolejny Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zorganizowała konkurs wiedzy czytelniczej. Tym razem padło na bohaterów książek Lucy Maud Montgomery, autorki „Ani z Zielonego Wzgórza”. – Skupiliśmy się na książce i filmie dotyczącym przygód Ani oraz na biografii autorki. W pierwszym etapie, przygotowanym przez Monikę Kowal ze szkoły podstawowej w Piekoszowie, uczestnicy zmierzyli się z zadaniami pisemnymi, jak odgadywanie bohaterów czy sytuacji, oraz z zadaniami ustnymi. Drugą część konkursu stanowiły pytania odnoszące się do adaptacji filmowej „Ani z Zielonego Wzgórza” – mówi Izabela Filipiak kierownik działu bibliotecznego BCK. Każdy etap oceniany był osobno i w każdym etapie wyłoniono laureatów.

W etapie pierwszym dotyczącym wiedzy z książki i z życia Lucy Maud Montgomery mieliśmy dwa miejsca trzecie, które zajęły Natalia Pietras ze szkoły w Micigoździe oraz Gabriela Jedlińska również z Micigozdu. Miejsce drugie przyznano Lenie Sornat z Zajączkowa, Amelii Kojac z Rykoszyna i Nadii Lesiak także z Rykoszyna. Zwycięzcami tego etapu zostali Gabriel Chrabąszcz z Zajączkowa i Emilia Gos ze szkoły w Łosieniu. Wyróżniono także Magdalenę Gos z Łosienia i Gabrielę Mularczyk z Piekoszowa.

Najlepszą wiedzą z zakresu adaptacji filmowej książki wykazali się Lena Sornat z Zajączkowa i Gabriela Mularczyk z Piekoszowa, które zajęły trzecie miejsce; Gabriel Chrabąszcz z Zajączkowa i Ewa Zaława z Brynicy, którzy zajęli drugie miejsce oraz Gabriela Jedlińska i Natalia Pietras ze szkoły w Micigoździe – zwyciężczynie tego etapu.

Serdeczne gratulacje na ręce uczestników złożył również dyrektor szkoły podstawowej w Piekoszowie Krzysztof Stępniewski.

Katarzyna Czerwińska

Czytany 216 razy

Realizowane projekty